Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Jak to začalo
Jak to všechno začalo

Vážení a milí příznivci,

pro ty z vás, které stejně jako mě zajímají  životní  příběhy, přikládám příběh svůj:

Bylo nebylo…

I když nyní bydlím v Křenovicích  okres Vyškov, narodila jsem se stejně jako moje starší sestra v Jeseníku. Moje rodiče tam bydleli 7 let, než se i s námi přestěhovali právě do Křenovic. V pohraničí je sice život tak nějak těžší, ale přesto se tam rodičům velmi líbilo.

Na naší rozlehlé zahradě se proháněly ovce, koza i černá prasnice, takže jsme si každý rok užili i mláďátek. Máma ráda šila, vyšívala, pletla i háčkovala, k čemuž brzy vedla i nás dcery. Žili jsme si spokojeně, až nás náhle dostihly vážné zdravotní potíže mojí sestry Evy. Šlo to rychle. Diagnoza zněla, nádor plic.  Po operaci přišla Evka o celou levou plíci. No pravděpodobně následek Černobilu, protože Evka se narodila 10 dní před oním dnem a ten radioaktivní mrak se vypršel  i  v Jeseníkách. No smůla…

Aby toho nebylo málo, začala jsem mít obrovské potíže i já.  Trvalo 7 let, než doktoři zjistili příčinu mých potíží. Nádor v hlavě. Opět akutní operace, po které jsem se v mých 15 letech  probudila  úplně nevidomá. Prostě černá tma. Oční nervy po těch 7 letech odumřely. Následovalo několik dalších operací. Co dodat…

Naštěstí máme s Evčou  skvělé rodiče a tak jsme všechny bitvy vždy vyhrály. Evka vystudovala aranžer-propagace a já s pomocí asistentky

svoji vysněnou hotelovku.

Jak jsem již zmínila, sestra i já jsme začaly brzy zkoušet ruční práce. Už v první třídě jsme uměly plést. Pak přišlo vyšívání, náramky z bavlnek, výrobky z bužírek a nakonec korálkování. Tomu se věnujeme dodnes a velmi nás to baví.  Proto jsme si založily malý obchůdek, kde vám-našim příznivcům , nabízíme naše výtvory.

S přípravou a kompletací mi musí pomáhat sestra, ale jak se co vyrábí si naštěstí tak nějak pamatuji ještě z dob, kdy jsem ještě viděla.

Přejeme si a doufáme, že se vám budou naše výrobky líbit

Svou koupí také přispějete na zřízení malé dílničky.

Neznám radostnější činnost, než je vyrábět z korálků výrobky, které pak zase  někoho potěší.

Tak ať se naše výtvory líbí a dělají stále radost nám i vám!!!

Vaše Niky


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ


Aktuality

 

Vážení a milí příznivci,

děkujeme za Vaši dosavadní přízeň. I letos pro Vás  připravujeme spoustu novinek. Například velikonoční zápichy, retro vánoční ozdoby, hobbysady, šperky z rifloviny, plesovou a svatební bižuterii a jiné :-)

S našim stánkem opět zajedeme na některé jarmarky. Přesný čas a místa upřesníme.

Nově nyní zasíláme poštou naše výtvory i na Slovensko.

IBAN pro platby na účet naleznete v sekci ,,Obchodní podmínky"

    Všem našim příznivcům ze srdce přeji

pohodový rok 2020 plný lásky, spokojenosti a hlavně zdraví

s láskou

            Vaše Niky

 

 

Kde nás můžete potkat s našim stánkem:

Kroměříž - výstaviště        1. - 2. 2. 2020

Křenovice u Slavkova

Lipová u Šluknova

Zbýšov u Slavkova